Ubytovanie Vila Zuberec sa nachádza iba 3,9 km od Múzea oravskej dediny. Múzeum je otvorené celoročne, avšak jeho otváracie hodiny sa vzhľadom na ročné obdobie menia. Otváracie hodiny si viete ľahko zistiť na internetovej adrese múzea. V pokladni múzea si môžete zapožičať sprievodný text, ktorý je k dispozícii v 11 jazykoch, na jednotlivých objektoch sú popisy v slovenčine. 

V múzeu sa pravidelne konajú národopisné výstavy a v auguste sa v miestnom amfiteátri organizujú medzinárodné Podroháčske folklórne slávnosti. 

Múzeum oravskej dediny bolo založené v roku 1967 a sprístupnené verejnosti bolo v roku 1975. Nájdete ho v nádhernom prírodnom prostredí v oblasti podhoria Roháčov. V múzeu sa nachádzajú objekty z celého regiónu Oravy. Po areáli je rozostavaných 50 stavieb ľudovej architektúry. Rozdelený je na časti – Dolnooravský kútik, Goralské lazy, Zamagurská ulica, Mlynisko a Kostol pod cintorínom. Súčasťou sú aj technické pamiatky ako mlyn na vodný pohon, ktorého vodný náhon je napojený z horského potoku Studená, ktorý areálom prechádza. Návštevník si môže pozrieť obytné a hospodárske stavby (obytné domy, poľnohospodárske usadlost, salaš) sakrálne stavby (drevený kostol, zvonice) a objekty oravských remeselníkov (remeselnícky a plátennícky dom, valašský mlyn a pílu, vyhňu či hrnčiarsku pec).

Nad múzeom sa týči drevený kostol svätej Alžbety Uhorskej, ktorý bol postavený v 15. storočí. Chov domácich zvierat a zariadenie domov umožňujú návštevníkom predstaviť si život, aký ľudia prežívali v minulosti na Orave. 

Vzdialenosť od ubytovania Zuberec:

Vzdialenosť autom: 6 minút po ceste III. triedy
Vzdialenosť peši: 1:15 minút po červenej značke

Zdroj úvodného obrázka nájdete na tomto odkaze.