Vila Zuberec vás pozýva na okraj slovenských hraníc, na vrch zvaný Babia hora. Leží totiž na rozhraní okresu slovenského Námestova a poľského Powiatu nowotvarského. Babia hora je osamotený masív, ktorý sa nachádza v CHKO Horná Orava a v Babiogorskom Parku Narodowom a dosahuje výšku 1 725 m n. m.

Vďaka svojej jedinečnej polohe patrí medzi najvychytenejšie vyhliadkové vrchy Slovenska. Vrchol ponúka pri ideálnom počasí ďaleký kruhový výhľad. Za dobrých podmienok je možné spozorovať Oravské Beskydy, Oravskú Maguru, Veľký Choč a takmer celé Tatry. Na Babej hore sa nachádza taktiež veľké množstvo vodných prameňov, čo svedčí aj o jej bohatých zásobách vody. 

V časoch, kedy na našom území panoval komunizmus bola na vrchole Babej hory umiestnená pamätná tabuľa, ktorá mala spomínať na údajný výstup z roku 1912, ktorého sa zúčastnil Vladimír Lenin. V 90. rokoch však túto tabuľu odstránili a v roku 1996 bola nahradená pamätnou tabuľou na výstupy niekdajšieho pápeža Jána Pavla II.

Trasa zo slovenskej strany:

Zo Slanej vody

Najznámejší okruh vedie cez Hviezdoslavovu horáreň po žltej značke z lokality Slaná voda pri Oravskej Polhore. Okruh má približne 19 kilometrov a trvá približne 6 – 7 hodín.

Z Oravskej Polhory

Hlavná červená trasa vedie od Jednoty Oravská Polhora po červenej značke cez miesto zvané Slaná voda. Pokračuje cez Malú Babiu horu a sedlo Brána na Babiu horu. Výlet si môžete predĺžiť okruhom cez Poľsko po modrej a zelenej značke. Táto trasa je však náročná, preto ju neodporúčame deťom a kondične netrénovaným osobám.

Vzdialenosť od Vily Zuberec: 48,8 km

Zdroj úvodného obrázka nájdete na tomto odkaze.