Tatralandia je najväčším celoročným vodným areálom zábavy a relaxu na Slovensku. Nachádza sa v krásnom prostredí pohorí, pri brehu priehrady Liptovská Mara, odkiaľ možno spozorovať Západné či Nízke Tatry.

Výstavba Aquaparku Tatralandia sa začala 14. novembra 2002 a prvýkrát otvorila svoje brány v júli roku 2003. Ihneď sa stala špičkou medzi vodnými centrami relaxu a zábavy, ktoré obľubujú najmä poľskí a slovenskí turisti.

Celková rozloha areálu Tatralandia Holiday Resort je 14 hektárov, z toho areál Aquaparku Tatralandie je polovica, teda presne 7 hektárov. V letnej sezóne poskytuje kapacity pre 5 000 návštevníkov, v zimnej sezóne pre 1 000 návštevníkov.

V aquaparku sa nachádza 14 bazénov, z toho je 9 z nich celoročne dostupných a 3 obsahujú liečivú termálnu vodu. Objavíte tu nespočetné množstvo vodných atrakcií, ako sú plavecké dráhy, masážne sedenia, vodné postele či vodnú lezeckú stenu. Ďalšími atrakciami sú vyvieračky či vodné prúdy, volejbal i basketbal vo vode, detské šmýkačky a mnoho iného. Zábavu zaručia tobogánové dráhy, ktorých je 30. 9 z nich je celoročne prístupných. K dispozícií je i mnoho športovísk a adrenalínových atrakcií. 

V areáli objavíte i Tropical Paradise, alebo ako ho miestni nazývajú „kúsok karibského tropického raja”, kde sa priemerná teplota pohybuje okolo 30 °C. Nechýba taktiež tropická flóra či Ostrov pirátov z Karibiku. A, samozrejme, oveľa, oveľa viac.

Vzdialenosť od Vily Zuberec: 30,4 km

Zdroj úvodného obrázka nájdete na tomto odkaze.