Neďaleko nášho ubytovania v Zuberci sa nachádza Oravský hrad, inak nazývaný aj ako Oravský zámok. Jeho mohutná stavba sa rozprestiera na skale nad riekou Orava. Patrí medzi najkrajšie hrady na Slovensku a svojou krásou vám má aj čo ponúknuť. 

Bol vybudovaný v 13. storočí z dreveného hrádku. Počas niekoľkých rokov vznikol veľký hradný areál, ktorý má až 154 miestností. 

Interiér hradu sa nesie v románskom štýle, ale nájdeme tu aj gotiku, renesanciu a baroko. Dnes tvorí hradný areál komplex Dolného, Horného a Stredného hradu. Podzemné chodby hradu sa nachádzajú pod tromi vstupnými bránami, ktoré sú prepojené tunelom.  

Prehliadky na hrade prebiehajú individuálne – bez sprievodcu, preto je najlepšie, ak si návštevníci stiahnu mobilnú aplikáciu „Oravský hrad”, ktorá im bude slúžiť ako sprievodca. Na hrade je možnosť absolvovať tri typy prehliadok: 

Okruh A – prehliadka hradu, trvá približne 60 minút.

Okruh B – prehliadka v priestoroch Klenotnice, Kaplnky sv. Michala a poschodie Thurzovho paláca. Táto prehliadka je najvhodnejšia najmä pre návštevníkov, ktorí sa boja výšok, tu sa im totiž vyhnú. Trvanie približne 30 minút. 

Okruh A+B – spojenie oboch okruhov, čiže návštevníci uvidia úplne všetko. Trvá približne 90 minút. 

Veľmi obľúbené sú na Oravskom hrade aj nočné prehliadky, ktoré sú počas hlavnej turistickej sezóny spestrené aj rôznymi divadelnými predstaveniami. 

Ak hľadáte destináciu, kde sa nebudete nudiť, ubytovanie v Tatrách je najlepšia voľba. Na svoje si tu vedia prísť turisti, ktorí najradšej chodia len po horách, ale aj turisti, ktorí preferujú skôr pamiatkové destinácie. 

Naše apartmány Zuberec vám sú k dispozícii po celý rok a budeme veľmi radi, ak u nás strávite príjemnú dovolenku alebo aj oddychový víkendový pobyt s rodinou alebo priateľmi. 

Tešíme sa na vás, Vila Zuberec.