Ubytovanie v Tatrách ponúka veľa možností na výlety s deťmi alebo aj s partiou kamarátov. Napríklad aj vodná nádrž Orava ponúka zaujímavé miesto, ktoré sa oplatí vidieť. Cesta autom k nádrži trvá od našich apartmánov v Zuberci približne 34 minút. 

Slanický ostrov, ktorý je dominantou vodnej nádrže, je pozostatkom obce Slanica, ktorá bola zaplavená v roku 1954 spustením Oravskej priehrady. V tom čase boli zaplavené aj ďalšie 4 obce – Osada, Hámre, Ľavkov a Ústie.  

Zaujímavosťou ostrova je kostol Povýšenia sv. Kríža, ktorý bol pôvodne postavený ako baroková kaplnka. Neskôr ho v roku 1843 prestavali na kostol s dvoma vežami a pristavanou tzv. zámočníckou kaplnkou. 

V súčasnej dobe sa v interiéri kostola nachádza galéria výtvorov ľudových sochárov a maliarov. Keďže ostrov nie je príliš veľký, pracovníci Oravskej galérie sa snažili využiť každé voľné miesto. Bývalá hrobka, ktorá sa nachádza pri kostole, je využívaná ako expozícia o výstavbe priehrady a histórii zatopených obcí. Okrem spomínaných sa na ostrove nachádza aj pomník, ktorý patrí Antonovi Bernolákovi. Ten sa narodil v zatopenej obci Slanica. 

Vrátane návštevy Slanickeho ostrova môžete zažiť aj plavbu po celej vodnej nádrži Orava. 

Ubytovanie Zuberec, a teda naša Vila Zuberec, vám ponúka mnoho zaujímavých atrakcií, ktoré môžete počas pobytu u nás navštíviť. 

Tešíme sa na vašu návštevu.