Približne 50 km od Vily Zuberec sa nachádza najväčší hrad na Liptove – Likava. V minulosti mal hrad za úlohu strážiť významnú obchodnú cestu, ktorá viedla z Považia cez Liptov a Oravu až do Poľska. V dnešnej dobe ho nájdeme už iba v podobe zrúcaniny.

Víkendový pobyt spojený s históriou

Hrad Likava so svojou výškou (36 m v najvyššom bode severného paláca) je zaradený medzi najvyššie hrady na Slovensku. O hrade sa do dnešného dňa zanechalo niekoľko povestí. Jedna z nich hovorí napríklad o tom, že na hrade sa nachádzajú rôzne tajné chodby a podzemné priestory, v ktorých nechýbajú ani skryté poklady. Dokonca jeden z hradných pánov ukryl spolu so svojím sluhom kotol plný zlata práve v niektorej z týchto tajných chodieb. Bohužiaľ, doteraz nikto nevie, kam presne ho skryl. Pán dal totižto svojho sluhu zavraždiť a jeho o niečo neskôr zabili zbojníci.  

Na Likavu sa môžete dostať už z centra Ružomberka. Vzdušnou čiarou je od neho vzdialená približne 3 km. Ak sa chcete na hrad dostať po vlastných nohách, prechádzku môžete začať pri Kolibe Likava. Cestou budete pokračovať po červenej turistickej značke, ktorá vedie aj popod diaľničký most. O kúsok ďalej sa dostanete na lesný chodník, ktorý vedie takmer až k hradu. Potom z neho len zídete smerom do prava k hradu.

Ubytovanie Roháče v Západných Tatrách

Naša Vila Zuberec vďaka svojej skvelej geografickej polohe ponúka svojim návštevníkom veľké množstvo výletov, ktoré si môžu užiť partie kamarátov, rodiny s deťmi, ale aj seniori, ktorí radi navštevujú slovenské hory.