Gotický kostol v meste Tvrdošín je rozhodne jedným z pokladov oblasti Orava. Sme veľmi radi, že sa nachádza tak blízko našej Vily Zuberec v Západných Tatrách a naše šarmantné dámy na recepcii vám veľmi radi poradia, ako sa k nemu dostať. Historická stavba pochádza z 15. storočia a je zázrakom, že sa zachovala v pôvodnom stave, ktorý môžeme obdivovať aj dnes.

Návštevníkov určite zaujme, že celá stavba je skonštruovaná bez jediného klinca. Kovové časti môžeme nájsť iba na kovaní a závesoch masívnych brán. Interiér je zdobený drevenými doplnkami z lipového dreva. Človek na kostolíku môže obdivovať naozaj množstvo vecí. Krásnu architektúru, maľby a aj sochársku tvorbu. Na stránke mesta Tvrdošín si môžete prezrieť kostolík pomocou virtuálnej prehliadky alebo krátkeho dokumentárneho filmu.

Kostolík prešiel renováciou, ktorá trvala 7 rokov, vďaka čomu v dnešnej dobe láka zvedavých návštevníkov. Táto drevená stavba bola zapísaná do  zoznamu národných kultúrnych pamiatok  v roku 1993.

Pokiaľ hľadáte jedinečné miesto s bohatou históriou, určite nezabudnite urobiť aspoň malú zastávku v mestečku Tvrdošín a nevynechajte návštevu  tohto krásneho dreveného kostolíka. Možno si vravíte, že ste navštívili veľa kostolov, no tento je zaručene niečím výnimočný. Pokiaľ vás cestou zastihne rúško noci, kontaktujte nás a my vám nájdeme miesto v našom apartmánovom dome Vila Zuberec, kde sa môžete ubytovať. Tešíme sa na vás.