Pokiaľ ide o ideálnu predstavu dovolenky, tak každý z nás má rôzne predstavy a preferencie. Niekto ide radšej k moru, niekto má radšej horskú prírodu. Aj spôsob, akým trávime čas na dovolenke, je odlišný. Buď sa ľudia rozhodnú oddychovať vo svojom ubytovaní, alebo podniknú nejaký dobrodružný výlet. Našťastie, v Západných Tatrách existuje výber z oboch možností. Ba čo viac, v okolí Zuberca sa nachádza niekoľko rozhľadní, ktoré spájajú aj aktívnu turistiku, aj relax pri vychutnávaní si panoramatických výhľadov. My vám dávame tipy na niekoľko z nich.

Zdroj: https://www.kamnavylet.sk/
  1. Rozhľadňa Skorušina

Táto rozhľadňa sa nachádza v Skorušinských vrchoch. Je vzdialená od Vily Zuberec 13,8 km. Z nej sa vám naskytne pohľad na Veľký Rozsutec, Oravskú Maguru, Oravskú priehradu, Oravské Beskydy, Babiu Horu, Oravskú kotlinu, Veľký Choč a centrálny hrebeň Roháčov. Pri rozhľadni sa nachádza pekne upravené miesto na posedenie. Dotvára ho turistický prístrešok, miesto s ohniskom a drevené lavice so stolom.

  1. Rozhľadňa Tvrdošín

Už podľa rovnomenného názvu asi tušíte, kde túto rozhľadňu nájdete. Presne tak! V Tvrdošíne. Lokalitou sa nachádza 23,6 km od Vily Zuberec. Rozhľadňa sa týči do výšky približne 11 metrov a poskytuje dych vyrážajúce výhľady na Oravskú priehradu, Babiu Horu a Západné Tatry.

  1. Rozhľadňa na Súšave

Na vrchu Súšava, medzi Malým a Veľkým Borovým, sa nachádza 16,5 metrov vysoká rozhľadňa. Z nej napríklad uvidíte Malú a Veľkú Fatru, Chočské vrchy a Západné Tatry. Najlepšie na tom je, že od ubytovania Vila Zuberec sa nachádza 15,1 km a je ľahko prístupná.
Každý turista si môže prísť na svoje, ak zavíta na tie správne miesta. My vám s ich objavovaním pomôžeme. Stačí iba čítať naše blogové príspevky.