Boli ste už navštíviť vodné mlyny v Kvačianskej doline? Jednu z najkrajších slovenských dolín by bol priam hriech nenavštíviť počas vášho ubytovania v Západných Tatrách. 

Z Vily Zuberec sa môžete ku Kvačianskej doline vybrať autom. Pod dolinou sa nachádza platené parkovisko. Ak ste zdatnejší turisti, zo Zuberca sa do Kvačianskej doliny viete dostať aj pešo približne do troch hodín. 

Nenápadná Jánošíková hlava 

Kvačianska dolina je plná prekvapení, na ktoré natrafíte počas nenáročnej turistiky. Tú zvládnu aj menej zdatní turisti. Keď sa vyberiete trasou k dreveným mlynom, po ľavej strane sa bude na vás spoza stromov pozerať Jánošík. Bystrému oku neunikne, že počas dažďa Jánošík vyzerá, akoby mu stekali po tvári slzy. 

Prekonanie odvahy na Kobylinách 

Ak nemáte strach z výšok, tak sa určite odhodlajte nazrieť do 70-metrovej hĺbky. Môžete v nej pozorovať koryto rieky Kvačianky, ktorá túto dolinu vytvorila. 

Nádherný výhľad z Veľkého Roháča

Ďalej od Kobyliny je položené vyhliadkové miesto Veľký Roháč. Nachádza sa tu tabuľa, ktorá poukazuje na náučný chodník a na faunu v týchto miestach. Výhľad z tohto skalnatého brala určite stojí za návštevu. 

Zdroj obrázka: pinterest.sk

To najlepšie na koniec 

Pokračovaním po chodníku sa pomaličky, ale isto začnete približovať k najväčšej pýche Kvačianskej doliny. Drevené Mlyny Oblazy obklopené nádhernými liptovskými horami sa dodnes snažia fungovať ako za dávnych čias. V jednom z nich je vybudovaná píla na drevo, ktorá je poháňaná vodou. 

Vrátane mlynov je čerešničkou na torte v Kvačianskej doline aj Ráztocký vodopád. Nedosahuje síce vysokú výšku, no v obklopení hôr a lesov je tento vodopád priam nádherný. 
Ak hľadáte viac inšpirácie na výjazdy po okolí Zuberca, naša sekcia Aktivity v sebe skrýva mnoho tipov, kam sa vybrať na výlet.